napište nám: info@xlzidle.cz
Přihlásit se
Jak na zdravé sezení
mechanismus MEK- umožňuje nastavení úhlu opěráku po uvolnění bočního aretačního šroubu (s velkou plastovou hlavicí), fixaci zvoleného úhlu docílíme pevným dotažením.
houpací mechanismus - houpání s nastavitelnou silou protiváhy a aretací v základní poloze pomocí jediné páky, tato páka současně ovládá  výškové nastavení (plynový píst). Síla protiváhy se nastaví širokou plastovou maticí na spodní straně mechanismu.
mechanismus SL (sliding) - umožňuje vodorovné nastavení hloubky sedáku
LAS - lumbar air support - vzduchový měch, umisťovaný do opěráku v oblasti beder, k individuálnímu nastavení podpory páteře, externí balónek slouží k naplnění měchu vzduchem, ventil na jeho ústí k vyprázdnění.
houpací mechanismus multiblok 2770 - houpání s předsunutou osou pro zvýšení komfortu, nastavitelnou silou protiváhy, aretace v pěti pozicích ovládané levou pákou, ovládání výškového nastavení (plynový píst) pravou pákou. Síla protiváhy se nastaví širokou plastovou maticí na spodní straně mechanismu.

asynchronní mechanismus - umožňuje nezávislé naklápění sedáku a opěráku. U těchto mechanismů je ovládání nastavení výšky (plynový píst) pákou na pravé straně vpředu z pohledu sedícího. Pravou pákou vzadu je možné nastavit úhel opěráku samostatně. Levá páky slouží k nastavení úhlu sedáku, společně s opěradlem. Výhodou je možnost aretace v libovolné pozici.

asynchronní mechanismus

synchronní mechanismus - umožňuje plynulou změnu úhlu sedáku a opěráku s několikanásobnou aretací, nastavení síly přítlaku širokou plastovou maticí na spodní straně mechanismu

mechanismus up-down - mechanismem up-down se rozumí princip svislého polohování bez ovládacího prvku s automatickým odjištěním v horní poloze a zajištěním v poloze spodní, přičemž polohování probíhá  při pohybu celé části (opěrák, područka) směrem nahoru.
synchronní mechanismus TL- umožňuje plynulou změnu úhlu sedáku a opěráku s několikanásobnou aretací, nastavení síly přítlaku širokou plastovou maticí na spodní straně mechanismu, je současně vybaven mechanismem pro posuv hloubky sedáku SL a 3 polohovým nastavením úhlu sedáku

Move and Stop mechanismus - umožňuje pohyb sedáku všemi směry, přizpůsobuje se pohybu pánve a páteře, vnitřní svaly tak aktivně posilují, dynamické sezení je velmi podobné sezení na gymnastickém míči a patří k nejzdravějším způsobům sezení. Mechnismus aktivního pohybu lze kdykoli zastavit, pak se židle chová jako standardní kancelářská židle.

Body-balance Tech system - umožňuje aktivní pohyb sedáku do všech stran, standardní pohybu dozadu a dopředu, ale také do boku. Pohyb sedáku je veden pohybem sedícího, mechnismus proto není třeba zastavovat, dynamické sezení je velmi podobné sezení na gymnastickém míči.